Casa Caldă, mai aproape de locuitorii sectorului Ciocana

Casa Caldă, mai aproape de locuitorii sectorului Ciocana

Echipa „Termoelectrica” se află în sectorul Ciocana, unde informăm cetățenii despre Programul de modernizare termică a locuințelor „Casa Caldă”. 


 În cadrul întâlnirilor, specialiștii noștri oferă informații, răspund la întrebări și explică avantajele modernizării termice a locuințelor: instalarea Punctelor Termice Individuale (#PTI), distribuția pe orizontală a agentului termic, reglarea temperaturii în apartament, facturi mai mici, apă caldă menajeră non-stop etc.
 

Dispunem de obiective ambițioase pentru blocurile locative din capitală:

  • Tranziția la distribuția pe orizontală a agentului termic în peste 1600 de blocuri locative, ceea ce va permite locatarilor un control real și independent asupra consumului de energie termică.
  • Instalarea a peste 2500 de Puncte Termice Individuale (PTI).
  • Implementarea a 57 de proiecte-pilot de eficiență energetică.

 În prezent, Proiectul se află în etapa de pregătire și organizare, iar demararea lucrărilor este planificată pentru anul 2027. Însă, colectarea solicitărilor de participare este deja în desfășurare, motiv pentru care vǎ încurajăm să participați. 

Formularul de aplicare este disponibil pe site-ul oficial al „Termoelectrica” S.A. Accesați secțiunea dedicată: „APLICĂ la Programul „Casa Caldă”: https://termoelectrica.md/casacalda/, selectați componenta Proiectului care vi se potrivește și transmiteți solicitarea.

Împreună transformăm locuințele în Case Calde – mai eficiente energetic, mai confortabile termic și mai economice pentru fiecare familie.

 #CasaCaldă #Termoelectrica #EficiențăEnergetică #PTI #Chișinău

Comandă apel gratuit

Centrul de Apel 1300

Serviciul disponibil:
Luni-Vineri: 08:00 - 17:00
FĂRĂ PAUZĂ DE MASĂ